Erdei hímzőkeret
Ó, az ősz! Tudom, tudom, megosztó évszak; van, aki imádja, van, aki… de azt inkább meg se hallom, hehe.
Ennek az otthon is egyszerűen elkészíthető, egyedi dekorációnak az erdei hímzőkeret nevet adtam, és el is mondom, miért. Ez a craft valójában nem teljesen őszi, szerintem sokkal inkább „hidegidős” jellegű, olyan alapanyagokat használtam fel hozzá, amiket egy-egy erdei séta alkalmával is összegyűjthettem volna – így ezt akár Ti is megtehetitek! Amit meg nem sikerült találni, azt szerencsére meg lehet rendelni gyorsan kreatív webshopunkból. :)
Alapanyagok, eszközök:
- hímzőkeret
- háló (szúnyogháló, tüll, bármi, az a fontos, hogy áttetsző legyen)
- szárazvirág, szárított bogyók, csillagánizs, tobozok, makkok
- ragasztópisztoly
- fonal/szalag
Összeállítás, az alkotó folyamat menete:
- Helyezzük a hímzőkeretünket a hálóra, nézzük meg, rá fér- e (reméljük! :) ), illetve, ha esetleg túl áttetszőnek, lyukacsosnak ítéljük, hajtsunk egyet az anyagon, és duplán fogjuk bele a kilazított keretbe. Én ezt csináltam, mert kicsit túlságosan áttetsző volt így egy rétegben a hálóm, és szerettem volna, ha azért látszik, hogy ő is ott van, mint alap.
- Vágjuk nagyjából körbe a keretet, de ne centizzük ki nagyon még, mert lehet, hogy ahogy ragasztgatjuk rá a terméseket, azoktól egy kicsit „meggatyásodik”, és esetleg kihúzódik a keret széle alól; szóval ezzel még várjunk, a végén persze majd levághatjuk szépre.
- Szórjuk ki a terméseket és szárazvirágokat az asztalunkra, és gyönyörködjünk bennük, majd szigorúan csak ez után kezdjük el felrakosgatni a keretünkre/hálónkra őket.
- Először a nagyobb darabokat érdemes felrakni, amik majd a fókuszban lesznek, és azután fokozatosan haladni lejjebb az egyre kisebb és kisebb mütyűrök irányába.
- Amikor mindent felhelyeztünk szemre, akkor jön el az ideje a ragasztásnak. Dugjuk be a ragasztópisztolyt, és próbáljuk meg nem szétbarmolni vele a parkettát, ahogy én tettem (így megspóroljuk magunknak a későbbi, késsel való ragasztócsepp-kapargatást). Érdemes tenni alá valami védő réteget, pl. fóliát.
- Emelgessük fel és ragasszuk helyére egyesével a terméseinket, díszeinket. Ha olyan szárazvirágaink vannak, amiknek száruk is van, és azok történetesen még a hálónk résein is átférnek, örüljünk neki, és használjuk ki a lehetőséget!
- Miután minden csellengő alapanyagot felragasztottunk, bizonyosodjunk meg róla, hogy jó irányban állnak, és tényleg a teteje-e a teteje a keretünknek. Ha nem, az se baj, – hiszen csak mi tudjuk, milyenre szerettük volna eredetileg – de azért érdemes résen lenni.
- Itt következik az a lépés, hogy akkurátusan körbevágjuk a hálót a keret mentén, de azért itt is azt javaslom, hogy 0,5-1 cm-t hagyjunk rá, nehogy kicsússzon a keretből.
- Ha elkészültünk a fentiekkel, keressünk egy színben harmonizáló szalagot vagy fonal darabot, amivel fellógathatjuk elkészült művünket.
- Örüljünk neki nagyon, mert készen van és szuper profin néz ki!
+EXTRA: Ha szeretnénk, csillogó gömböcskéket, gyöngyöket, apró karácsonyfadíszeket is felhasználhatunk a dekorációnkhoz, azok is nagyon jól mutatnak, akár együtt is, akár csak be-beszúrva, elszórtan a természetesebb alapanyagok között. :)
Önfeledt gyűjtögetést, ragasztgatást kívánunk!